Temel

Standart temel uygulamalarımızda zeminde eğim yoksa, önce nebati toprak alınıp sert zemine ulaşılır. Toprak üstünden 60 cm yükseklikte subasman temel uygulaması yapılmaktadır.

20 cm eninde donatılı krişler ile temel çevresi dönülüp kriş oluşturulur. Betonu dökülüp, orta kısmı, üstünde 20 cm boşluk kalacak şekilde sert grovat malzeme ile sıkıştırılır. Sıkıştırılmış yüzeye 8 lik inşaat demiri ile tesisatlar hazırlandıktan sonra donatı bağlanır. En son C25 beton 20 cm kalınlıkta dökülür ve tesfiyesi yapılıp montaja hazır hale getirilir.

Panelimiz ve Hasırlar

Ribat Panelimiz, Fayev Yapı sisteminin taşıyıcı unsuru olarak hem en büyük depremlere karşı maksimum güvenlikli hemde 13 cm kalınlığındaki yalıtım bloğu ile yapıda konfor arayışının karşılığı ve teminatıdır.

5*5cm karelajlı iki yüzeydeki 3mm çapındaki çelik kafes örgüyü diogenel çapraz çelik çubuklar güçlü puntolar ile birbirine sabiltler. Böylece tüm yapı yüzeyi tam donatılı şekilde beton ile sentezlenip perde beton mantığında oluşur.

Montaj

Montaj akışını uygulama fotoğraflarımızdan detaylı şekilde inceleyebilirsiniz

Eğimli Uygulamalar

Panelimiz ile eğimli alan oluşturmak mimari çözümlerde sorun olmaktan çıkarken, sağlamlık ve dayanıklılıktan ödün verilmez…

Sıva ve Beton

Panelimizin montajından sonra, içeriden ve dışarıdan önce kara sıva olmak üzere 4 katman sıva uygulanır. Çatı ve döşeme yüzeylerine 8 cm kalınlığında C30 beton dökülür.

Çatı ve Cephe Uygulamaları

Çatı kabuğumuzu panelimizle oluşturduktan sonra, betonumuzu döker, üzerinde su izolasyonunu kesin,kalıcı ve dekoratif olarak çözmek için iki kat su yalıtım membranı uygulaması yaparız.

error: Korumalı İçerik !