Üçgen Evin Mimarı

Fayev

Üçgen Ev Projenizi Hayata Geçirelim
Üçgen Evin Mimarı

Müşterilerimizin Yorumları

Bizimle Çalışmaktan Memnun olan Müşterilerimizin yorumları.

Müşteri Ad Soyad

Şirket & Ünvan

Yorum

Müşteri Ad Soyad

Şirket & Ünvan

Yorum

Sık Sorulan Sorular

Sistemimizin özel olduğu kısım, Yapı kabuğunu oluşturduğumuz Ribat panelimizin Yapısal formundan kaynaklanmaktadır. 3D panel olarak isimlendirildiği gibi yapı yönetmeliğinde çelik kafes örgüsünden dolayı Donatılı Panel Sistem olarak ta tanımlanmaktadır. Panelimiz iki yüzeyinde 3 mm çapında 5cm*5cm karelajda çelik kafes örgüye sahiptir bu örgüyü panelin içinden çapraz şekilde W şeklinde hareket eden çelik çubuklar birbirine güçlü puntolar sayesinde sabitler, Ortaya çıkan 3D çelik örgüde çelik çubuklar 12,5 cm kalınlığında 16 dansite yoğunlukta ki B1 sınıfı EPS yalıtım bloğunun içerisinde kalır. Panelimiz ile yatay ve dikey tüm yapı kabuğunu panellerimizi birbirine sabitleyerek oluşturur sonrasında ise dikey yüzeylere 5 cm önce kara sıva ve devamında farklı sıvalar uygularız, yatay yüzeylere ise 8 cm kalınlığında C30 brüt beton dökeriz. Bütün bu bileşkede tüm yapı yüzeyini sağlam ve donatı özelliği ile oluşturan çelik beton ile buluşur ve sağlamlık, dayanıklılık, afetlere karşı güvenli oluş ve uzun ömür parametrelerinde sistemimizi alternatifsiz yapı sistemi olarak özel bir noktaya taşır.

Günümüzde yapı teknolojileri çok çeşitlenmiş ve ileri mühendislik çalışmaların neticesinde bir çok alternatifi beraberinde getirmiştir. Prefabrik kelime anlamı itibari ile (Pre) Ön ( Fabrik ) üretim anlamına gelip, Ön Üretimli yapı teknolojilerini ifade etmektedir. Fabrikasyon olarak modüler sistemde üretilip , modüllerin yerinde monte edildiği sistemler genel olarak hızlı ve geçici yapı talebi için ideal özellikler gösterir. Bir yapıda çözümlenmesi en zor ve problemsiz olması gereken kısım birleşme detaylarıdır. Birleşim noktalarını levha ürünler ile çözen sistemler kalıcı konut ihtiyacında kalıtsal sorunları çözemez ve zaman içerisinde bir çok problem üretir. Üretimini mühendislik kuralları çerçevesinde gerçekleştiren sayılı firmaları istisna tutarsak, kullanılan malzeme detayları da gerekli özellikleri sağlamaz. Saç kalınlıkları, profillerin niteliği, yüzey kaplamasında kullanılan levhaların kalınlıkları bu hususta negatif uygulamalar olarak göze çarpar. Diğer taraftan ISI-SES-RÜZGAR yalıtımlarının sağlıklı düzeyde çözümler ile uygulanmamış olması da yapıda konfor kavramanın değerlerini oluşturamaz. Yalıtımsız ( kış aylarında ısıtılamayan, yaz aylarında ise sıcak sorununa sebep olan ) birleşim yerlerinden rüzgar alan, kısa süre içerisinde ek yerlerinde biriken haşere sorunlarının kronikleştiği sistemler olarak tercih edenleri üzen sistemler olarak şikayetlerin odak noktası haline gelir. FAYEV yapı sistemi ise, Panellerini montaj esnasında hasırlar yardımı ile birbirine bağlayıp kenetler ve tüm yüzeylere önce kara sıva olmak üzer 4 kademede 5 cm kalınlığında sıva uygular, bu sayede birleşim noktası olmaz. Panelinin merkezinde bulunan 13 cm kalınlığında yüksek yoğunluklu EPS yalıtım bloğu ise kesintisiz şekilde tüm yapı kabuğunu oluşturmuş olduğundan ISI – SES yalıtımı noktasında emsalsiz bir konfor oluşturur. Sistemimiz temelde bu iki özelliği ile diğer sistemlerden ayrılır ve Çelik ile Betonun harmanlanarak sentezlenmiş olduğu bir sistem halini alır.

FAYEV Yapı Sistemi, kalıcı konut üretim teknolojisidir. Her türlü iklimde gönül rahatlığı ve yüksek performans ile kullanılabilir. Mantolamanın günümüzde 5cm kalınlığında Yalıtım levhaları ile uygulandığını ve sadece yapının dış kabuğuna kaplama yapıldığını biliyoruz. Bu uygulama yapılarda ısı yalıtımını kısmen de olsa sağlamaya yeterli oluyor. Bizim sistemimizde hem bu kalınlık 13 cm olarak yer alıyor, hemde ısı köprüsü oluşmasına fırsat vermeden yapının tüm kabuğunu yatay ve dikey elemanlarda oluşturuyor. Böylelikle süper yalıtım sağlayarak her iklim koşuluna uygun hale geliyor.

Evet, anahtar teslim olarak hafriyattan itibaren tüm sorumluluğu yapı kullanıma hazır hale gelecek şekilde alıyoruz. Ancak iki kademede Teknik fiyat paketi ve Dekorasyon Fiyat paketi olarak ayrı ayrı fiyat teklifi hazırlıyoruz.

error: Korumalı İçerik !