Sık Sorulan Sorular

Sistemimizin özel olduğu kısım, Yapı kabuğunu oluşturduğumuz Ribat panelimizin Yapısal formundan kaynaklanmaktadır. 3D panel olarak isimlendirildiği gibi yapı yönetmeliğinde çelik kafes örgüsünden dolayı Donatılı Panel Sistem olarak ta tanımlanmaktadır. Panelimiz iki yüzeyinde 3 mm çapında 5cm*5cm karelajda çelik kafes örgüye sahiptir bu örgüyü panelin içinden çapraz şekilde W şeklinde hareket eden çelik çubuklar birbirine güçlü puntolar sayesinde sabitler, Ortaya çıkan 3D çelik örgüde çelik çubuklar 12-14 cm kalınlığında 16 dansite yoğunlukta ki B1 sınıfı EPS yalıtım bloğunun içerisinde kalır. Panelimiz ile yatay ve dikey tüm yapı kabuğunu panellerimizi birbirine sabitleyerek oluşturur sonrasında ise dikey yüzeylere 3-4 cm önce kara sıva ve devamında farklı sıvalar uygularız, yatay yüzeylere ise 8 cm kalınlığında C30 brüt beton dökeriz. Bütün bu bileşkede tüm yapı yüzeyini sağlam ve donatı özelliği ile oluşturan çelik beton ile buluşur ve sağlamlık, dayanıklılık, afetlere karşı güvenli oluş ve uzun ömür parametrelerinde sistemimizi alternatifsiz yapı sistemi olarak özel bir noktaya taşır.

Günümüzde yapı teknolojileri çok çeşitlenmiş ve ileri mühendislik çalışmaların neticesinde bir çok alternatifi beraberinde getirmiştir. Prefabrik kelime anlamı itibari ile (Pre) Ön ( Fabrik ) üretim anlamına gelip, Ön Üretimli yapı teknolojilerini ifade etmektedir. Fabrikasyon olarak modüler sistemde üretilip , modüllerin yerinde monte edildiği sistemler genel olarak hızlı ve geçici yapı talebi için ideal özellikler gösterir. Bir yapıda çözümlenmesi en zor ve problemsiz olması gereken kısım birleşme detaylarıdır. Birleşim noktalarını levha ürünler ile çözen sistemler kalıcı konut ihtiyacında kalıtsal sorunları çözemez ve zaman içerisinde bir çok problem üretir. Üretimini mühendislik kuralları çerçevesinde gerçekleştiren sayılı firmaları istisna tutarsak, kullanılan malzeme detayları da gerekli özellikleri sağlamaz. Saç kalınlıkları, profillerin niteliği, yüzey kaplamasında kullanılan levhaların kalınlıkları bu hususta negatif uygulamalar olarak göze çarpar. Diğer taraftan ISI-SES-RÜZGAR yalıtımlarının sağlıklı düzeyde çözümler ile uygulanmamış olması da yapıda konfor kavramanın değerlerini oluşturamaz. Yalıtımsız ( kış aylarında ısıtılamayan, yaz aylarında ise sıcak sorununa sebep olan ) birleşim yerlerinden rüzgar alan, kısa süre içerisinde ek yerlerinde biriken haşere sorunlarının kronikleştiği sistemler olarak tercih edenleri üzen sistemler olarak şikayetlerin odak noktası haline gelir. FAYEV yapı sistemi ise, Panellerini montaj esnasında hasırlar yardımı ile birbirine bağlayıp kenetler ve tüm yüzeylere önce kara sıva olmak üzer 4 kademede 5 cm kalınlığında sıva uygular, bu sayede birleşim noktası olmaz. Panelinin merkezinde bulunan 13 cm kalınlığında yüksek yoğunluklu EPS yalıtım bloğu ise kesintisiz şekilde tüm yapı kabuğunu oluşturmuş olduğundan ISI – SES yalıtımı noktasında emsalsiz bir konfor oluşturur. Sistemimiz temelde bu iki özelliği ile diğer sistemlerden ayrılır ve Çelik ile Betonun harmanlanarak sentezlenmiş olduğu bir sistem halini alır.

FAYEV Yapı Sistemi, kalıcı konut üretim teknolojisidir. Her türlü iklimde gönül rahatlığı ve yüksek performans ile kullanılabilir. Mantolamanın günümüzde 5cm kalınlığında Yalıtım levhaları ile uygulandığını ve sadece yapının dış kabuğuna kaplama yapıldığını biliyoruz. Bu uygulama yapılarda ısı yalıtımını kısmen de olsa sağlamaya yeterli oluyor. Bizim sistemimizde hem bu kalınlık 13 cm olarak yer alıyor, hemde ısı köprüsü oluşmasına fırsat vermeden yapının tüm kabuğunu yatay ve dikey elemanlarda oluşturuyor. Böylelikle süper yalıtım sağlayarak her iklim koşuluna uygun hale geliyor.

Fayev, çok özel bir yapı sistemi olan Donatılı Panel Betonarme yapı üretim metodunun üreticisi ve uygulayıcısıdır. Müşterilerimize yapı sistemimizi tüm teknik bileşenleri ile birlikte, hiçbir eksiklik kalmadan teslim ediyoruz. Tüm yalıtım işleri, zemin işleri, tesisat işleri ve son dekoratif yüzey kaplamaları hariç cephe işleri sistem uygulamamızın içeriğindedir. Sistem fiyat paketimizden ev yaptırmış olan müşterilerimiz için, dekorasyon kısımları ,kişisel tercih gerektiren işler müşterilerimize sunmuş olduğumuz danışmanlık hizmeti ile kendileri tarafından tamamlanır. Böylece hem tamamen kişisel bir yaşam alanı oluşur, hem de daha az ve kontrol edilebilir bir maliyetle tamamlanmış olur. Müşterimiz dilerse anahtar teslim, tüm işleri kullanıma hazır hale gelecek şekilde satın alarak bütün sorumluluğu Fayev’e ait olacak şekilde de satınalabilmektedir.

Müşterilerimizden hiçbir şekilde, nakliye, konaklama, yeme içme adına herhangi bir ek masraf için talepte bulunmuyoruz. Sözleşmemizde yapı için belirtilen miktar haricinde müşterimiz hiçbir ad altında bedel ödemez. Uygulama sahasında imalatımız için gerekli olan elektrik ve su yu hazır hale getirmesi yeterlidir.

Fayev ödemenin tamamını müşterilerinden işin Sistem uygulaması tamamlandıktan sonra tahsil eder. Bu yapının Kara sıva beton kaplama işlerinin tamamlanmasıdır. İnce sıva sıva ve yalıtım işleri müşterilerimize sunmuş olduğumuz ekstra bedelsiz hizmetler olarak sistem bileşeni kabul edilmemektedir. Bunun dışında, 48 aya kadar senet ile kefilsiz ve teminatsız taksitli ödeme seçeneklerimizde bulunmaktadır.

Sözleşme bedelinin %50’si kadarına takas kabul etmekteyiz. Finans departmanı takas ve vadeli işlemlerle ilgili müşterilerimizden gelen talepleri değerlendirmekle yetkilidir. Müşterilerimize kolaylaştırıcı davranma anlayışımız neticesinde gelen taleplerin çoğu olumlu neticelenmiştir.

Merkezimiz İstanbul Beylikdüzü’nde bulunmakta, Antalya’da depomuz bulunmakta, Fabrikamız Düzce’de üretimini gerçekleştirmekte. Farklı illerde bayilikerimiz ile yaygın hizmet ağımız bulunmaktadır.

Hiçbir yapı sistemi imar mevzuatından muaf olmadığı gibi sistemimizde mevzuata tabidir. Bazı arazilerde belediyelerin uyguladığı esneklik sonucu zemine beton atmadan platform üzerine yapı imarına izin verilmektedir, bu durumlarda sistemimizin platform üzerine imalatı mümkündür.

Seçmiş olduğunuz modelimizin sözleşmesini tamamlamamız sonrasında, İmar izni için gerekli projeleri ,imar sürecinin takibi için anlaştığınız yerel bir mimarlık ofisine veriyoruz. Mimarlık ofisi yaklaşık olarak 10.000-15.000 TL arasında bir tutarı hizmet bedeli olarak sizden talep edecektir. Fayev direk belediyelerde ruhsat takibi yapmamaktadır.

FAYEV , mevcut modellerinde liste fiyatlarını ilan etmiştir, bunun yanında müşterilerimizin istemiş olduğu özel tasarımlarda maliyet hesabını taban metrajından değil, sistem uyguladığı için yatay ve dikey alanların toplam metrajından hesap edebilmekte, diğer teknik bileşkelerin de eklenmesi ile kesin maliyetini tespit edebilmektedir. Kârlılığını düşük oranlarda tutarak oluşturduğu tekliflerde maliyet hassas önem taşımakta, kabala taban ölçüsünden teklif sunulamamaktadır. Bu sebeple proje incelenmeli, kat planı ve kat yükseklikleri belli olmalı ve bu değerler ile beraber fiyat verilebilmektedir.

Sözleşmemiz tüm yapı detayları, hak ve sorumluluklarımızın açık ve anlaşılır şekilde belirtildiği içerik ile beraber hazırlanmaktadır. Karşılıklı sözleşmenin onaylanması mümkünse ıslak imzalı olarak karşılıklı toplantıda yapılması tercih edilmekte, bunun güç olması durumunda ise, uzaktan imzalı sözleşmelerin intikali ile de sözleşme yapılabilmektedir.

Türkiye’nin her yerine metraj gözetmeksizin imalatımız vardır. Ekiplerimiz gerek imalat gerekse, imalat sonrasında servis hizmetlerimizde kesinlikle mesafe koşulu olmadan en küçük yapı talebine de cevap verebilmektedir. Ancak yapı küçüldükçe birim maliyetleride nispeten artmaktadır.

Teknik ofisimizde görevli mimarlarımız müşterilerimiz ile görüşüp kat planı ve yapı beklentilerini dinleyip, veya hazırda olan bir çizimleri varsa alıp, mimari çalışmalar ve değişiklikleri çalışarak, müşterimizin beklentisine özel kat planı ve modellemeyi hazırlar ve müşterimize özel olarak çalışma gerçekleştirilmesine sistemimiz uygundur.

Statik değerlerini koruma ve mimari uygunluğa sahip olması koşulu ile mevcut modellerimizde revizyon mümkündür.

Firmamız sistemin üreticisi ve uygulayıcısıdır, bu faaliyetimizin dışında herhangi bir faaliyet yürütmüyoruz. Ancak İzmir bölge müdürlüğümüz bünyesinde bulunan arsa stokları için bölgesel olarak iletişime geçebilirsiniz.

FAYEV, müşterilerimizin kendi arsalarına özel tasarım veya sabit modellerinden konut imalatı gerçekleştirmekte, hazır yapılmış bir konutun arsası ile beraber satışı gibi bir faaliyet icra etmemektedir.

Modelimiz veya özel tasarım kat planı çalışmamızın arazi için uygunluğu, arazinin imar kurallarına göre belirlenebilir. İmar süreci yaşanmayacak ev taleplerinde 1/3 oranını tavsiye ediyoruz. Yani 100 M2 bir ev için 300 m2 arsanın olması bahçe ihtiyacı için asğari ihtiyacı karşılayacaktır.

Yapı sistemimiz hazır prefabrike bir modüler sistem değildir. Montaj, farklı aşamalarda sıva işleri, diğer tamamlama kısımları ile tüm çalışmalar sahada gerçekleşmekte her iş ,el işi olarak ustaları tarafından yapılmaktadır. Bu şekilde modellerimize göre değişmekle beraber en küçük modelimiz 2 ay, en büyük modelimiz 6 ay yerinde uygulama süresine sahiptir.

Modellerimiz veya özel tasarım modellememiz render çalışmalarında göstermiş olduğumuz gibi birebir yapılıyor. Cephe kaplamaları veya renklerinde müşteri görüşleri ile beraber süreç içerisinde değişiklikler ancak söz konusu olabiliyor.

Yapı yönetmeliğinde Donatılı Panel Sistem olarak geçen Çelik kafes örgü betonarme yapı metodumuz ile 4 kata kadar taşıyıcı sistemi kendi içerisinde olacak şekilde üretim izni vardır. Ancak FAYEV 2,5 kata kadar yapı üretmektedir.

Panelimiz 12-14 cm kalınlıktadır, buna iki yüzeyde 3-4 cm arasında sıva eklenir  böylece toplam duvar kalınlığımız tüm yüzeyde çelik kafes donatılı şekilde tam dolu olarak 18-20 cm santimdir.

Çatımız da duvarlarımız gibi ek donatılı şekilde panelimizden oluşur. Panelimizin üzerine 8 cm kalınlığında C30 brüt beton dökülür. Alt yüzeylerine ise 6 cm kalınlığında kara sıva uygulanır. Çatı betonu üzerine sürme esaslı bitüm astar sürülüp iki kat 3 mm su yalıtım membranı uygulanır. Böylelikle yaklaşık çatı tabliye kalınlığımız 28 cm tam dolu betonarme olacak şekilde uygulanmış olur. Evimizin içerisinde tavanımız eğimli çatımızın alt yüzeyidir. Böylelikle yüksek ve ferah bir iç ortamı da oluşturmuş oluruz.

Zemin şapı ve kaplamaları öncesinde A ve B tip modellerimizde net 3 metre, C ve D tip yapılarımızda 2,40 mt kat yüksekliği bırakırız, şap ve zemin kaplamaları ile bu yükseklikler 10 cm kadar kısalmaktadır.

Terasımızda da çatımız gibi panelimizin yüzeyine 8 cm kalınlığında C30 beton döküp tesfiyesini yaptıktan sonra, 2 kat 3 mm kalınlıkta su yalıtım membranı uygulayıp su izolasyonunu en verimli şekilde çözeriz. Membran sonrasında geotekstil keçe serip üzerine 6 cm kuru kumlu şap uygulaması ve zemin kaplamasını tamamlarız.

Sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı ve elektrik tesisatı kara sıva altında kalacak şekilde, panelimizde ısı tabancası ile açmış olduğumuz kanallarda oluşturulur.

Geleneksel yapılarda olduğu gibi cephelerimizde her türlü dekoratif kaplama uygulaması ( taş, ahşap, seramik, alüminyum ) yapılabilmektedir.

Duvarlarımız 5*5 karelajda çelik hasırımızın 6 cm kalınlığında kara sıva içerisinde kalması ile tüm yüzeylerde tam donatılı şekilde oluşur, böylelikle geleneksel sistemlere oranla daha sağlam ve taşıma kapasitesi yüksek duvar yüzeylerine kavuşmuş oluruz.

subasman betonu veya temel betonu, zemin etüd raporları ile beraber statik projede belli olmakta, her arazinin temel uygulaması birbirinden farklı yapılabilmektedir. 

Sistemimiz 3D Çelik kafes donatıdan tüm yapı yüzeylerinin sağlam şekilde birbirine kentlenmesinden oluşmakta, donatımız beton ile mukavim şekilde birleştirilmektedir. Bu sayede tüm sistem bir bütün olarak çalışır, hiçbir yapı modülü başka bir modülü noktasal olarak taşımakla yükümlü olmaz, tüm yapı bir bütün olarak kendisini taşır. Geleneksel betonarme yapılardaki gibi noktasal ( kolon – kriş ) taşıyıcı elemanlara ihtiyaç duymaz, perde beton mantığında tam donatılı şekilde oluşturulmuş tüm duvarlar kolon özelliğindedir.

Sistemimiz beton içerisinde kalıp, birleşme detaylarına sahip değildir. Bu neden sökülemez ve demonte değildir. Kalıcı konut sistemidir.

Geleneksel betonarme sistemler mühendislik literatüründe 60-70 yıl ömre sahiptir. Bu sistemlerde yer alan inşaat demirleri korozyana karşı kısmen korumalıdır. Ve bu ömür donatının ömrü kadardır. Bizim sistemimizde ise Korozyana karşı korumalı galvaniz kaplı çelik donatı yer alır, bu sayede geleneksel betonarme sistemlerden daha uzun ömürlü olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz.

İmalatlarımızda 5 yıl servis ve tüm içerik için işçilik garantisi vardır. Garanti belgemiz yapı tesliminde resmi evrak olarak kaşeli şekilde müşterimize teslim edilir. Uygulama sonrasında 5 yıl içerisinde herhangi bir tadilat ihtiyacı olursa, ücretsiz şekilde servisimiz yerinde sorunu giderir.

Sistemimiz çevre duvarı imalatında da değerlendirilebilmektedir. Ancak yapmış olduğumuz analizlerde, daha uygun maliyetli aynı görsel ve sağlamlık özelliklerini çevre duvarlarında sağlayabilen uygulamalar da tespit ettik. Bu sebeple çevre duvar uygulamalarında sistemimizi maliyet ve fayda odaklı değerlendirdiğimizde önermiyoruz.

FAYEV sadece temel betonu atmış olduğumuz alan içerisinde sorumluluk almaktadır. Peyzaj konusu başka bir uzmanlık gerektirmektedir, ve firmamız bu alanda uzman değildir.

Türkiye’de muhtelif yerlerde uygulamasını tamamladığımız bir çok yapı örneğimiz mevcuttur. Ancak yapılarımız bir müşterimizin mevcut hazırda kullanımında olduğu mahremi olan yapı halini almıştır. Bu sebeple yeni müşteri adaylarımızı fiili olarak yönlendirip örnek daire gibi gezdirmeyi, müşterimizin mahremine saygıdan uygun bulmuyoruz. Bunun yerine uygulamaların çok detaylı fotoğraflarını iletmemizin sistemi anlamak için yeterli olduğunu tecrübe ettik. Ayrıca Fabrikamız,Bölge müdürlüklerimiz ve merkezimizde sistemimizi anlatmamızı sağlayacak yapı ve kesitlerimiz mevcuttur.

Havuzlarımızın kabuğunu yine süper yalıtım özelliğine sahip çelik kafes örgülü panellerimizden oluşturuyor, çökme ve birleşim yerlerinde ki sağlamlığı için ek donatılar uyguluyor, payandalar ile destekliyoruz. Havuzlarımız Termos özelliğe sahip olacak şekilde uygulanıyor. FAYEV, havuzun kendi panel sistemi ile ilgili kısmında uzmandır. Havuzun tesisat ve diğer arıtma sistemleri, aksesuarları, aydınlatması v.b. gibi havuz tekniğini ilgilendiren kısımlarında uzman değildir. Müşterilerimize tavsiyemiz bu noktada havuz kabuğu konusunda teklif almaları, diğer havuz teknolojileri konusunda iyi bir havuz firmasından destek almalarıdır.

Ribat Marka Panelimiz ile uygulamış olduğumuz sistemimizin panelimiz özelinde farklı mevcuttur. 3,3mm çapında çelik kalınlığımız ve 5cm * 5cm karelajda olması panelimizi özel kılmaktadır. Hem uygulanan sıvanın mukavim şekilde donatıya bağlanması hemde sistemin çok yüksek taşıma kapasitesi ile uygulanması açısından tektir. Ayrıca FAYEV sistemin tek ulusal onay belgeli uygulama markasıdır.

Bankalar henüz yapılıp iskanı alınmamış, kat irtifakı sağlanmamış yapılara konut kredisi vermemektedir. Bazı kamu bankalarının tanımlanmış kredilerinde ön üretimli sistemler için krediler yer alıyor gibi olsada fiili uygulamaları problemlidir. FAYEV kendi bünyesinde tutarın bir kısmına müşterinin ödeme kabiliyetlerine göre vadelendirme imkanları sağlamaktadır.

Sistemimiz ve türevleri Dünya’da yaygın şekilde yatay mimari yapı üretiminde kullanılmaktadır. İlk çıkış yeri İspanya olmasına rağmen yayılımını Amerika’da yaşamıştır. Yaklaşık olarak 30 yıllık bir geçmişe sahiptir, Ve bu gün Rusya, Avrupa, Amerika, Afrika, Orta Doğu ülkelerinde, milyonlarca metrekare uygulama deneyimine sahiptir. Sistemimizin detaylı testlerinin bir çoğu Amerika’da bulunan test merkezlerinde gerçekleştirilmiş, Uluslararası mühendislik yayınlarının kaynağı haline gelmiştir. Ülkemizde temsilciliğini ulusal çapta yürüten Ribat / Fayev markaları, 3D Donatılı Panel Sistemin üretim ve uygulama sorumluluğunu önemli bir boşluk dolduruyor olduğunun bilinç ve sorumluluğu içerisinde yürütmektedir.

Ribat Panel çok katlı betonarme / metal yapıların kabuk oluşturulması amacıyla rahatlıkla kullanılabilir. Uygulandığında bir çok fayda üretmektedir. Bunlar ; diğerlerine göre taşıyıcı sisteme daha az yük bindirmesi, ısı köprüsünün olmadığı süper yalıtım sağlaması, sağlam olması, deprem ve afetlerde koruyuc özellikleri, ürettiği faydaların dengi sistem ve sistem bileşenlerinden çok daha uygun maliyetli olmasıdır. Aynı zamanda hızlı ve pratik uyguluma sunuyor olması da iş süresini kısaltır. Çatılarda ise ön plana çıkan tüm saydığımız faydalara ek olarak yaşanan çatı katlarında ki kronik yalıtım sorununa kesin ve kalıcı çözüm sağlıyor olmasıdır.

Sistemimizin iddialı olduğu kısım ucuz olması değildir. Prefabrik ve türevi yapı metodları ile mukayese edildiğinde görece daha yüksek fiyatlıdır. Ancak fiyat fayda dengesi olarak ifade ettiğimiz, doğru ürün , doğru fiyat ilişkisini sağlayabilmesi açısından ucuzdur, yani maliyetini sonuna kadar hak eden bir sistem olarak karşımıza çıkar. Bir kere yapılır ve bir çok fayda üretir. Kalıcı konut sistemi olarak asra yakın ömre sahiptir. Betonarmedir, tüm yüzeyler boşluksuz çelik örgü donatıya sahiptir, bütün bu değerler fiyat ile mukayese edildiğinde sistemimizi uygun maliyetli ve üstün bir çözüm olarak ortaya koyar.

Ribat panelimizi, B1 sınıfı ( alev almaz , alev yürütmez ) EPS yalıtım bloğu ile üretmekteyiz. Bu sayede, Duvar bileşenlerinde doğal malzeme olan beton ve çelik haricindeki EPS de yangın yalıtımına sahip bir duvar elemanı olarak yer alır. Güvenlidir.

Yapı kabuğumuzu oluşturan 3 temel bileşen vardır. Bunlar Beton – Çelik – EPS yalıtım bloğudur. Beton ve çelik doğal yapısı ile çevrecidir. EPS’nin ise %95’i hava odacıklarından oluşmakta, çok küçük bir oranda işlenmiş petrol türevi çevre şartlarına etki edemeyecek seviyededir. Ve sağlığa karşı hiçbir yan etkisi yoktur. Açık gözenekli yapısı sayesinde duvarların hava akışına engel olmaz ve nefes alan duvarlar yaşam alanlarındaki gerekli sağlık koşuluna uygun ortam sunar.

EPS’nin zaman içerisinde eriyerek özelliklerini kaybetmiş olduğu nispeten doğrudur. Ancak bu kütlesel yoğunluğu ile ilgili bir konudur. Sistemimizde kullanılan EPS 16 kg/m3 yoğunlukta yapılarda ısı yalıtım yönetmeliğinde 5cm olarak tanımlanan yoğunluğun neredeyse 3 katı kalın şekli olan 13 santim kalınlılığındadır. Yapıda beton içerisinde oksijensiz ortamda sabit kalması ve yoğunluğu dikkate alındığında demirin korozyona uğradığı süreden daha uzun ömrü olduğu bilimsel testlerde kanıtlanmıştır, ve güvenle kullanılabilmektedir.

Sistemimizde beton ile beraber taşıyıcı sistemin donatısı olan çelik kafes örgü yapımız ; 3,3mm çapında çelik ve 5*5cm karelajda iki yüzeyi kaplayacak şekilde yer alır. İki yüzeyde bulunun çelik hasır örgüyü güçlü puntolar ile çapraz çelik çubuklar panelin içini W şeklinde formda ören 3D yapısal şekle sahiptir. 100 m2 lik duvar yüzeyinde 16.000 adet punto yer almaktadır.

Komşu parselden 3 metre, yoldan 5 metre çekme payları ile evinizi konumlandırabilirsiniz. Yapıda kat yüksekliği imarda belirtilen toplam h (yükseklik) olarak ifade edilir ve bu metrajı geçemez, eğimli çatılar ile oluşturulmak istenen asma kat gibi yaşam alanları bu noktada yükseklik kriterine takılabilir. Yapıda beton atılmış alan imarda metraja dahil edilir. Balkon ve teras gibi açık alanlarda bu açıdan metrajdan kabul edilir.

Aşağıda yer alan belgeler ile Ribat / Fayev kalitesini belgelendirmiş, Ulusal Teknik Onayını Almış ve tüm testlerden başarı ile geçmiştir.

error: Korumalı İçerik !